Waldemar Biniecki: Adam Gajkowski, człowiek Solidarności, niesamowicie ważny dla Polonii

Na świecie żyje aż 20 milionów osób, które są dumne z polskiego pochodzenia. To olbrzymi potencjał, który trzeba połączyć, aby służył w świecie Polsce i pomagał tworzyć nowoczesny wizerunek Polski, polskiej kultury, nauki i ekonomii. Czas, aby ten przekaz dotarł do polskich i polonijnych elit.
Adam Gajkowski po prawej Waldemar Biniecki: Adam Gajkowski, człowiek Solidarności, niesamowicie ważny dla Polonii
Adam Gajkowski po prawej / BritishPoles.uk

Potencjał ten może nie tylko wspierać strategicznie polskie interesy, ale również pomóc zmieniać wizerunek Polski. Jesteśmy jedną z największych diaspor na świecie! Jednak, aby tak się stało i Polska mogła oddychać dwoma płucami: Polakami w Polsce i 20 milionami osób polskiej diaspory, musi posiadać choć jednego przedstawiciela w polskim parlamencie, który mógłby przemawiać głosem Polonii. 

 

Adam Gajkowski

Adam Marian Gajkowski – człowiek o nieposzlakowanej opinii, więzień polityczny w latach 1982–1985, skazany za działalność antykomunistyczną. Urodził się 15 kwietnia 1960 roku w Sopocie. Wydarzenia z Grudnia 1970 ukształtowały jego patriotyczny kręgosłup. Drugim wydarzeniem, które było jego swoistym bierzmowaniem, były strajki 1976 roku w Radomiu, Ursusie i kilku innych zakładach – w tym w Gdańsku. W sierpniu1980 roku kierował strajkiem w Zakładzie Remontowym Energetyki Gdańsk. Następnie przewodził Założycielskiej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. Po wprowadzeniu stany wojennego w grudniu 1981 roku reprezentował ZRE Gdańsk w Regionalnym Komitecie Strajkowym w Stoczni Gdańskiej. Po spacyfikowaniu strajków rozpoczął działalność w antykomunistycznym podziemiu. W marcu 1982 roku został aresztowany i skazany na 3 lata pozbawienia wolności i 3 lata pozbawienia praw publicznych za niezaprzestanie działalności związkowej, na którą oprócz akcji o charakterze antykomunistycznym składały się też działania charytatywne, które polegały na niesieniu pomocy osobom internowanym i skazanym oraz ich rodzinom. W maju 1985 roku z paszportami z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy PRL-u został wraz z żoną, wskutek szykan i tymczasowych aresztowań, zmuszony do opuszczenia Ojczyzny. Od tego czasu zamieszkuje w Sydney w Australii. W 10. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego współwydawca pisma „Po Prawicy”. Współzałożyciel przedstawicielstwa ROP w Australii i Nowej Zelandii, redaktor i współwydawca pisma ROP. W 2005 współorganizator obchodów 25. rocznicy powstania „S” w Sydney. W 2009 roku był koordynatorem Sydnejskiego Społecznego Komitetu Obchodów 25. rocznicy Męczeńskiej Śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W roku 2011 Stowarzyszenie Nasza Polonia jak i On zostali na XV Forum Polonijnym uhonorowani przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu medalem Mecenasa WSKSiM. W lutym 2013 roku został uhonorowany przez Stowarzyszenie Morskie-Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego statuetką „Animus et Semper Fidelis”. Odznaczony za działalność na rzecz niepodległości Polski Krzyżem Wolności i Solidarności, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Członek Korpusu Opozycji Antykomunistycznej. Od 2018 roku prezes Federacji Polskich Organizacji w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. Współzałożyciel i członek zarządu Światowego Stowarzyszenia Republika Polonia – patriotycznej, ogólnoświatowej organizacji polonijnej założonej w 2020 roku. Doradca wielu projektów polonijnych w Polsce i w różnych krajach zamieszkania Polonii.

 

Wybory 2023

Po raz pierwszy Polacy mieszkający poza Ojczyzną i w Polsce będą mieli szansę wybrania swojego posła. Dziś, w obliczu zmieniającego się układu sił na świecie, najważniejsze jest stworzenie nowoczesnej wizji dla polskiej diaspory na świecie, dla Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Wizji, która wydatnie i aktywnie wspierałaby politykę zagraniczną państwa polskiego, gwarantowała polskie interesy, reformę polskiej armii, współpracę polityczną, wojskową, ekonomiczną, ideę Międzymorza oraz obecność strategiczną Stanów Zjednoczonych na wschodniej flance NATO, konieczne jest prowadzenie aktywnej i asertywnej polityki państwa, polskiej dyplomacji i skoordynowanego wpływu polskiej diaspory na każdą administrację w Waszyngtonie, Berlinie, Paryżu, Brukseli, Sydney czy Ottawie. Jest wiele powodów, aby pozytywny przekaz o Polsce i o jej ciągle rozwijającej się gospodarce, polskich osiągnięciach i roli Polski w Środkowo-Wschodniej Europie trafiał do globalnego odbiorcy.

Można tego dokonać, mając w krwiobiegu polskiej legislatury swojego przedstawiciela. Adam Marian Gajkowski to niezależny przedstawiciel Polonii – kandydat na posła Sejmu Rzeczpospolitej Polski, kandyduje w Warszawie, okręg nr 19 (pozycja nr 20), z okręgu Warszawa i Zagranica.
 


 

POLECANE
Niemieckie władze ukarały klub fitness, który odmówił transseksualiście prawa do rozbierania się przy kobietach tylko u nas
Niemieckie władze ukarały klub fitness, który odmówił transseksualiście prawa do rozbierania się przy kobietach

Najpierw chciał uciszyć twórców podcastu, którzy nazwali go – poprawnie! - mężczyzną. Potem zaczął konkurować w sporcie przeciwko kobietom. Teraz transseksualista z Niemiec domaga się kary dla klubu fitness, który nie pozwolił mu podglądać nagich kobiet pod prysznicem.

Atak na Uniwersytecie Warszawskim. Nowy komunikat prokuratury Wiadomości
Atak na Uniwersytecie Warszawskim. Nowy komunikat prokuratury

- Podejrzany o zabójstwo pracownicy UW Mieszko R. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów - poinformował prokurator Piotr Antoni Skiba.

Mec. Michał Skwarzyński: Adam Bodnar nie dopilnował aby orzeczenie o własności mieszkania zostało ujawnione w Księdze Wieczystej tylko u nas
Mec. Michał Skwarzyński: Adam Bodnar nie dopilnował aby orzeczenie o własności mieszkania zostało ujawnione w Księdze Wieczystej

Kwestia mieszkania na ulicy Wąwozowej w Warszawie i braku jego wykazania w oświadczeniu majątkowym wzbudziła poruszenie opinii publicznej. Nie powinno to dziwić i zapewne nikogo nie dziwi. Wszak sprawa dotyczy Adama Bodnara człowieka o najwyższym, swego czasu poziomie zaufania co do jego profesjonalizmu, wiedzy, walorów moralnych etc.

Prezydent Andrzej Duda po wyborze nowego papieża: To poruszający moment Wiadomości
Prezydent Andrzej Duda po wyborze nowego papieża: To poruszający moment

- To moment głęboko poruszający dla wspólnoty Kościoła katolickiego - napisał prezydent Andrzej Duda po wyborze nowego papieża Leona XIV.

Jest nowy sondaż prezydencki Wiadomości
Jest nowy sondaż prezydencki

W najnowszym sondażu pracowni Atlas Intel na pierwszym miejscu znalazł się kandydat na prezydenta Karol Nawrocki z poparciem 29,1 proc. ankietowanych.

Jest reakcja Donalda Trumpa na wybór nowego papieża Wiadomości
Jest reakcja Donalda Trumpa na wybór nowego papieża

- Nie mogę doczekać się spotkania z papieżem Leonem XIV - napisał prezydent USA Donald Trump komentując wybór nowego papieża.

Szef holenderskiego wywiadu: To wtedy Rosja może uderzyć w NATO Wiadomości
Szef holenderskiego wywiadu: To wtedy Rosja może uderzyć w NATO

Rosja może być gotowa do wojny z NATO w ciągu roku od zakończenia wojny na Ukrainie – ostrzega szef holenderskiego wywiadu wojskowego.

Biały dym nad Kaplicą Sykstyńską. Kardynałowie wybrali papieża pilne
Biały dym nad Kaplicą Sykstyńską. Kardynałowie wybrali papieża

Po godz. 18 nad Kaplicą Sykstyńska pojawił się biały dym. To oznacza, że kardynałowie wybrali nowego papieża.

Nowy sondaż prezydencki z ostatniej chwili
Nowy sondaż prezydencki

Rafał Trzaskowski uzyskałby w wyborach 32,2 proc. głosów, Karol Nawrocki - 22,7 proc., Sławomir Mentzen - 13,5 proc., a Szymon Hołownia - 8,3 proc. głosów - wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu".

Komunikat dla mieszkańców Warszawy z ostatniej chwili
Komunikat dla mieszkańców Warszawy

W weekend tramwajarze dokończą asfaltowanie ulicy Belwederskiej pomiędzy Chełmską i Gagarina. Prace będą prowadzone także na skrzyżowaniu z Gagarina. Roboty rozpoczną się w czwartek w nocy.

REKLAMA

Waldemar Biniecki: Adam Gajkowski, człowiek Solidarności, niesamowicie ważny dla Polonii

Na świecie żyje aż 20 milionów osób, które są dumne z polskiego pochodzenia. To olbrzymi potencjał, który trzeba połączyć, aby służył w świecie Polsce i pomagał tworzyć nowoczesny wizerunek Polski, polskiej kultury, nauki i ekonomii. Czas, aby ten przekaz dotarł do polskich i polonijnych elit.
Adam Gajkowski po prawej Waldemar Biniecki: Adam Gajkowski, człowiek Solidarności, niesamowicie ważny dla Polonii
Adam Gajkowski po prawej / BritishPoles.uk

Potencjał ten może nie tylko wspierać strategicznie polskie interesy, ale również pomóc zmieniać wizerunek Polski. Jesteśmy jedną z największych diaspor na świecie! Jednak, aby tak się stało i Polska mogła oddychać dwoma płucami: Polakami w Polsce i 20 milionami osób polskiej diaspory, musi posiadać choć jednego przedstawiciela w polskim parlamencie, który mógłby przemawiać głosem Polonii. 

 

Adam Gajkowski

Adam Marian Gajkowski – człowiek o nieposzlakowanej opinii, więzień polityczny w latach 1982–1985, skazany za działalność antykomunistyczną. Urodził się 15 kwietnia 1960 roku w Sopocie. Wydarzenia z Grudnia 1970 ukształtowały jego patriotyczny kręgosłup. Drugim wydarzeniem, które było jego swoistym bierzmowaniem, były strajki 1976 roku w Radomiu, Ursusie i kilku innych zakładach – w tym w Gdańsku. W sierpniu1980 roku kierował strajkiem w Zakładzie Remontowym Energetyki Gdańsk. Następnie przewodził Założycielskiej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. Po wprowadzeniu stany wojennego w grudniu 1981 roku reprezentował ZRE Gdańsk w Regionalnym Komitecie Strajkowym w Stoczni Gdańskiej. Po spacyfikowaniu strajków rozpoczął działalność w antykomunistycznym podziemiu. W marcu 1982 roku został aresztowany i skazany na 3 lata pozbawienia wolności i 3 lata pozbawienia praw publicznych za niezaprzestanie działalności związkowej, na którą oprócz akcji o charakterze antykomunistycznym składały się też działania charytatywne, które polegały na niesieniu pomocy osobom internowanym i skazanym oraz ich rodzinom. W maju 1985 roku z paszportami z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy PRL-u został wraz z żoną, wskutek szykan i tymczasowych aresztowań, zmuszony do opuszczenia Ojczyzny. Od tego czasu zamieszkuje w Sydney w Australii. W 10. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego współwydawca pisma „Po Prawicy”. Współzałożyciel przedstawicielstwa ROP w Australii i Nowej Zelandii, redaktor i współwydawca pisma ROP. W 2005 współorganizator obchodów 25. rocznicy powstania „S” w Sydney. W 2009 roku był koordynatorem Sydnejskiego Społecznego Komitetu Obchodów 25. rocznicy Męczeńskiej Śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W roku 2011 Stowarzyszenie Nasza Polonia jak i On zostali na XV Forum Polonijnym uhonorowani przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu medalem Mecenasa WSKSiM. W lutym 2013 roku został uhonorowany przez Stowarzyszenie Morskie-Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego statuetką „Animus et Semper Fidelis”. Odznaczony za działalność na rzecz niepodległości Polski Krzyżem Wolności i Solidarności, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Członek Korpusu Opozycji Antykomunistycznej. Od 2018 roku prezes Federacji Polskich Organizacji w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. Współzałożyciel i członek zarządu Światowego Stowarzyszenia Republika Polonia – patriotycznej, ogólnoświatowej organizacji polonijnej założonej w 2020 roku. Doradca wielu projektów polonijnych w Polsce i w różnych krajach zamieszkania Polonii.

 

Wybory 2023

Po raz pierwszy Polacy mieszkający poza Ojczyzną i w Polsce będą mieli szansę wybrania swojego posła. Dziś, w obliczu zmieniającego się układu sił na świecie, najważniejsze jest stworzenie nowoczesnej wizji dla polskiej diaspory na świecie, dla Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Wizji, która wydatnie i aktywnie wspierałaby politykę zagraniczną państwa polskiego, gwarantowała polskie interesy, reformę polskiej armii, współpracę polityczną, wojskową, ekonomiczną, ideę Międzymorza oraz obecność strategiczną Stanów Zjednoczonych na wschodniej flance NATO, konieczne jest prowadzenie aktywnej i asertywnej polityki państwa, polskiej dyplomacji i skoordynowanego wpływu polskiej diaspory na każdą administrację w Waszyngtonie, Berlinie, Paryżu, Brukseli, Sydney czy Ottawie. Jest wiele powodów, aby pozytywny przekaz o Polsce i o jej ciągle rozwijającej się gospodarce, polskich osiągnięciach i roli Polski w Środkowo-Wschodniej Europie trafiał do globalnego odbiorcy.

Można tego dokonać, mając w krwiobiegu polskiej legislatury swojego przedstawiciela. Adam Marian Gajkowski to niezależny przedstawiciel Polonii – kandydat na posła Sejmu Rzeczpospolitej Polski, kandyduje w Warszawie, okręg nr 19 (pozycja nr 20), z okręgu Warszawa i Zagranica.
 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe