Nowe doniesienia o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry

Zbigniew Ziobro poinformował pod koniec 2023 r., że zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy przełyku z przerzutami do żołądka. Polityk przeszedł rozległą operację, podczas której z jego ciała usunięto znaczną część przełyku, a także żołądka.
W listopadzie 2024 r. Ziobro przeszedł w Belgii zabieg poszerzania żołądka. Operacja miała na celu przywrócenie prawidłowego przepływu pokarmu, poprawę zdolności pacjenta do przyjmowania posiłków, a także zwiększenie ogólnego komfortu funkcjonowania chorego.
Nowe informacje ws. stanu zdrowia polityka
Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie kryją swojego zaniepokojenia o zdrowie Zbigniewa Ziobry. Jak przekazał Mariusz Gosek w rozmowie z „Faktem”, były minister sprawiedliwości najpewniej zbyt pochopnie zdecydował się na powrót do aktywności publicznej. – Czekamy na dalsze wyniki i modlimy się – powiedział poseł.
Trzy dni wcześniej Ziobro wziął udział w patriotycznym marszu zorganizowanym z okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego. Towarzyszył mu m.in. poseł Gosek, który opowiedział o kulisach wydarzenia i o reakcjach uczestników.
Dołączyłem do marszu wspólnie z panem ministrem. Liczba Polaków pokazała, że mocno leży im na sercu dobro Polski. Mnóstwo osób, które przyjechały z całej Polski, podchodziła i zadawała jedno pytanie. Jak się czuje poseł Matecki?
– relacjonował.
Zdaniem Goska stan zdrowia Ziobry nie wrócił jeszcze do formy sprzed choroby. – To nie jest ta sama forma, co przed chorobą. Ostatnie badania kliniczne krwi okazały się niepokojące – przyznał polityk. Dodał też, że były szef resortu sprawiedliwości przejdzie kolejne szczegółowe badania. – Minister trzyma się, jednak bezwzględnie za szybko wrócił do polityki – zaznaczył.
Według posła pogarszający się stan zdrowia Ziobry może mieć również związek z presją i publiczną krytyką, z jaką mierzy się były minister. – Ciągłe ataki na pana ministra – wskazał jako jeden z czynników wpływających na jego kondycję.
- To nie koniec. Eksperci o sprzedaży TVN przez Warner Bros. Discovery
- Resort edukacji nie dotrzymał słowa. "Wśród dyrektorów i nauczycieli narasta niepokój"
- "Wdzierają się do domów". Niemcy w kłopocie
- "Będzie nam Ciebie brakować". Smutny komunikat warszawskiego zoo
- Komunikat dla mieszkańców Katowic
- Nowy komunikat IMGW. Oto co nas czeka
- "Jest krytycznie". Komunikat warszawskiego zoo
- GDOŚ zaskarżył do WSA decyzję środowiskową ws. elektrowni jądrowe
Komisja ds. Pegasusa
Sąd Okręgowy w Warszawie ostatnio negatywnie rozpatrzył wniosek sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa, która domagała się zastosowania 30-dniowej kary dla byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.
Warszawski Sąd Okręgowy nie uwzględnił wniosku komisji śledczej o areszt dla polityka PiS. Przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa Magdalena Sroka poinformowała dziennikarzy, że posłowie będą składać apelację od decyzji sądu, który nie uwzględnił wniosku ws. kary aresztu dla Ziobry.
– Nie zgadzamy się z tą decyzją
– mówiła.
Ziobro został doprowadzony, ale nie przesłuchany
Rzeczniczka SO Anna Ptaszek powiedziała, że sąd uznał, że komisja odstąpiła od możliwości przesłuchania Ziobry, pomimo że został on doprowadzony do komisji. Uznał ponadto, że nie ma podstaw prawnych do zastosowania takiego środka jak areszt.
Zbigniew Ziobro uważa, że decyzja sądu to dowód na "kompromitację komisji".
– Nurzają się w kłamstwach, plączą się o własne kłamstwa, brakuje im oleju w głowie, kiedyś za to wszystko "bekną" i odpowiedzą
– stwierdził w wywiadzie dla "SE".