Redaktor naczelna Schuman Optics Magazine: Mamy do czynienia z atakiem hybrydowym ze strony Niemiec
![Kwadryga na Bramie Brandenburskiej. Berlin. Niemcy Redaktor naczelna Schuman Optics Magazine: Mamy do czynienia z atakiem hybrydowym ze strony Niemiec](https://www.tysol.pl/imgcache/750x530/c/uploads/news/135167/173896199107b1de8b2f8f255251ee29.jpg)
- Komisja Europejska i Parlament Europejski łamią prawa człowieka. Przypomnę tą fatalną deklarację PE, który uznał aborcję za prawo człowieka, łamiąc prawa dzieci nienarodzonych do życia. Każdy człowiek od poczęcia do naturalnej śmierci ma prawo do życia. W Unii Europejskiej tak nie jest.
- mówiła Anna Wiejak odnosząc się do przyjętej w kwietniu 2024 roku rezolucji, w której posłowie do Parlamentu Europejskiego po raz kolejny domagali się zapisania tzw. prawa do aborcji w Karcie praw podstawowych UE.
Na uwagę red. Pietkuna, że UE przyznaje prawo do życia zarodkom z in vitro i one są chronione prawnie stwierdziła: „Nie ma tu żadnej logiki”.
- "Za połowę ceny". Desperacki ruch Warner Bros. Discovery
- "Ale wtopa". Burza po emisji popularnego programu TVN
- Komunikat dla mieszkańców Warszawy
- Muzyk znanego zespołu bardzo chory. Koncerty odwołane
- Sześciu komputerowych magików od Muska rozpracowuje USAID. A będzie jeszcze ciekawiej
- "Ciekawe, które media w Polsce finansowała lewicowa USAID"
- Administracja Trumpa zwija USAID i nakazuje powrót do USA pracownikom agencji na całym świecie
- Brutalny napad w Jarosławiu. Trwa policyjna obława
- Jest nowy sondaż partyjny CBOS
- Nie żyje znany polski piłkarz. Miał 45 lat
- Zaskakujące wyznanie gwiazdy serialu "Na dobre i na złe"
- "Słabe to pożegnanie". Burza po emisji serialu „Klan”
Atak hybrydowy
Pytana o to, co Unia Europejska robi z Polską Anna Wiejak odpowiedziała:
- Ja bym to określiła mianem ataku hybrydowego dokonywanego przez Niemcy via Unia Europejska.
Na czym ten atak polega? „Przede wszystkim jest to przemoc ekonomiczna, którą obserwowaliśmy od lat. To nie jest żadna nowość. Apogeum tej przemocy to słynne Recovery Fund, czyli Fundusz Odbudowy, który miał przyznawać na samym początku pieniądze na odbudowę po Covidzie. Nagle okazało się, że mimo tego, że Polska musi spłacać ten zaciągnięty kredyt, nie zobaczyła ani grosza, ani euro z tych pieniędzy do czasu, kiedy trzeba było ratować niemiecką firmę Siemens. Wtedy wypłacono te pieniądze po to, żeby one poszły na zakup wiatraków” - zauważyła.
- Jeśli chodzi o przemoc polityczną to też mieliśmy świetne przykłady: hasła 'zagłodzić Polskę', mieliśmy ponadto próby wymuszania na Polsce różnego rodzaju rzeczy. Sprawa sądów, o których wspomniał pan redaktor – przecież sądy nie zostały przyznane w Traktacie Lizbońskim do prerogatyw Unii Europejskiej. Unia nie ma nic do sądów, a jednak okazało się, że jakoś wydarła te kompetencje i nagle okazuje się, że w kwestii sądownictwa Polska musi tutaj ulegać i ulega unijnemu dyktatowi.
- przypomniała.
- Kolejny atak, z którym mamy do czynienia w ramach tego ataku hybrydowego to jest to, co się dzieje na granicy z Niemcami, czyli wysyłanie w granice Polski rzesz muzułmańskich imigrantów, często osób z wyrokami, stanowiących zagrożenie terrorystyczne. Przepraszam bardzo, ale czym to się różni od tego, co Putin z Łukaszenką robią na naszej wschodniej granicy? Absolutnie niczym.
- alarmowała.
Plan Kalergiego
Anna Wiejak przypomniała, że to „Angela Merkel zapraszała osobiście i bez konsultacji z krajami członkowskimi tych migrantów do Niemiec, a teraz Niemcy mówią o jakiejś rzekomej solidarności, że to kraje członkowskie mają ponosić odpowiedzialność za niemieckie błędy”. „Chociaż moim zdaniem to nie były niemieckie błędy, tylko realizacja bardzo konkretnego planu, który został w zeszłym stuleciu, w 1923 roku stworzony przez austriackiego arystokratę Richarda Coudenhove-Kalergi, który stworzył ideę paneuropy, ale ta paneuropa miała mieć to do siebie, że jej żyjąca w niższych sferach społecznych ludność miała być negroidalna. To, co w tej chwili dzieje się w Unii Europejskiej, to jest realizacja tego planu paneuropy Kalergiego” - diagnozowała sytuację.
Redaktor naczelna Schuman Optics Magazine uświadamiała, że „ludność muzułmańska, która napływa do Europy – i to widać wyraźnie na przykładzie Szwecji, Francji, czy Niemiec – traktuje swój pobyt w Europie jako dżihad, a zasiłki jako dżizję czyli podatek od niewiernych, który w krajach islamskich każdy, kto nie wyznaje Allaha musi płacić”.
UE ma ustrój stricte totalitarny
- Współczesna Unia Europejska to jest system stricte totalitarny. Jeżeli sobie spojrzymy na cechy totalitaryzmu wymienione chociażby przez ks. prof. Krąpca, który wymienia je za socjologiem Johannesem Messnerem, to zobaczymy, że w zasadzie Unia Europejska spełnia wszystkie te warunki bycia państwem totalitarnym. To jest chociażby źródło władzy idące z góry na dół. To mamy przecież – wymusza się na państwach członkowskich różne rzeczy w sposób zupełnie pozaprawny. Kolejna rzecz to cel będący celem ponad partyjnymi podziałami, i to też mamy – takim celem jest zrównoważony rozwój. Jeżeli sobie popatrzymy na europejskie partie od prawa do lewa w poszczególnych krajach członkowskich jest generalnie konsensus co do tego, że tą ideologię zrównoważonego rozwoju i cały ten system, który za nią idzie, należy wprowadzać.
- oceniła Wiejak.
Odnosząc się do postulatów lewicy domagającej się powszechnego dostępu do zabijania nienarodzonych dzieci Anna Wiejak zauważyła: „Zrównoważony rozwój jest wymierzony w człowieka i stąd bierze się aborcyjna retoryka. Jeżeli sobie spojrzymy na cele zrównoważonego rozwoju, to są tam między innymi zdrowie reprodukcyjne (powszechny dostęp do aborcji – red.) i dostęp do pigułek antykoncepcyjnych, wczesnoporonnych. To jest filozofia antyludzka, antynatalistyczna”.
„Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś, że jeżeli dziecko nie może czuć się bezpiecznie w łonie matki, to tak naprawdę nikt nie może czuć się bezpieczny. […] Mamy próby wprowadzenia w Europie eutanazji. Jeżeli tego nie zatrzymamy, to może dojść nawet do takich sytuacji, że ktoś kiedyś zechce rozwiązać problem braku środków na wypłatę emerytur właśnie poprzez eutanazję” - przestrzegła.