Sprzedaż TVN przez Warner Bros. Discovery. Jest lider wyścigu o stację

Jak przypomniała "Gazeta Wyborcza" w poniedziałkowym wydaniu, w wyścigu o TVN startują Michał Sołowow, konsorcjum ok. 30 polskich inwestorów skupionych wokół Wirtualnej Polski, a od niedawna Ringier Axel Springer Polska (RASP) – w Polsce znany m.in. jako właściciel Onetu, "Faktu" i "Newsweeka" – w konsorcjum z funduszem private equity CVC Capital Partners (główny akcjonariusz Żabki).
- "Antypolski ubecki pomiot". Mocny głos po emisji popularnego programu TVN
- Komunikat dla mieszkańców Krakowa
- Komunikat dla mieszkańców Poznania
- Niezwykły skarb w Lubuskiem. Fascynujące znalezisko
- Najnowszy sondaż parlamentarny. Możliwa zmiana władzy
- Komunikat dla mieszkańców Gdańska
- Poseł Siarka miał udar. Śmiechy w programie Sekielskiego: "PiS-owcy padają jak muchy"
- "Natężenie bodźców się zmniejszy". IMGW wydał komunikat
- Granica pod coraz większą presją. Komunikat Straży Granicznej
- "To trudne chwile". Komunikat wrocławskiego zoo
Sprzedaż TVN. Jest lider wyścigu o stację
Jak podkreśliła "Wyborcza", najwyższą ofertę kupna TVN złożył Michał Sołowow. Gazeta podkreśliła, że Sołowow to najbogatszy Polak, specjalista od desek, płytek, kauczuku i energetyki.
W artykule czytamy też, że Warner Bros. Discovery, właściciel grupy TVN, proponuje ponoć na sprzedaż trzy pakiety: TVN (wszystkie stacje z tym logo, w tym m.in. TVN24); kanały tematyczne (stacje na licencji Warner Bros. Discovery, np. TLC, Discovery Channel, HGTV itd.); Canal+ Polska – za pośrednictwem spółki TVN Media, Warner Bros (Discovery jest tu właścicielem 32 proc. akcji).
Z nieoficjalnych informacji wynika, że Sołowow zainteresowany jest pakietem pierwszym i drugim. Z kolei Wirtualna Polska jest zainteresowana samym TVN, czyli tylko pakietem pierwszym (reszta jest dla nich nieopłacalna)
– podała "GW".
A tymczasem w TVN nerwowo
Jakiś czas temu prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.
WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu
– napisała w liście Katarzyna Kieli.
Zwróciła również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.
Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi
– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.
W liście Katarzyna Kieli przekonuje pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.
Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni
– zapewniła Kieli.