Hołownia w rocznicę uchwalenia poprawek do konstytucji PRL o wieczystym sojuszu z ZSRR proponuje ustawę o wieczystym członkostwie w UE
![Szymon Hołownia Hołownia w rocznicę uchwalenia poprawek do konstytucji PRL o wieczystym sojuszu z ZSRR proponuje ustawę o wieczystym członkostwie w UE](https://www.tysol.pl/imgcache/750x530/c/uploads/news/135232/17391042211c1faab6b344bc67d91668.jpg)
- Poddam ją pod pierwsze głosowanie w Sejmie najpóźniej w kwietniu. Wcześniej konsultacje publiczne. Liczę na poparcie wszystkich partii.
Nie może być tak, że łatwiej wyprowadzić Polskę z Unii niż skrócić kadencję Sejmu. A dziś do wyjścia z UE wystarczy zwykła większość.
Ustawa - zapora nakazuje piewcom Polexitu zapytać Polaków o zgodę i akceptację warunków rozwodu z Europą w referendum.
Bezpieczeństwo Polski nie może zależeć od 231 głosów.
- pisze Marszałek Sejmu i lider Polski 2050. Termin kwietniowy oznacza, że głosowanie w Sejmie może mieć miejsce niedługo przed wyborami, w których Hołownia jest kandydatem.
- Gospodarka UE na granicy recesji? Niemcy i Francja ciągną strefę euro w dół
- Rozpacz fanów. Strata właściciela TVN Warner Bros. Discovery
Projekt wieczystego członkostwa w UE
Projekt Polski2050 przewiduje, że przedłożenie prezydentowi RP projektu decyzji o wystąpieniu z UE jest dokonywane po uzyskaniu zgody uchwalonej w referendum ogólnokrajowym. Również ratyfikacja umowy międzynarodowej określającej warunki wystąpienia RP z UE miałaby wymagać zgody uchwalonej w referendum ogólnokrajowym. Dziś wystarczy zwykła ustawa.
- Monika Małkowska: Cud w stołecznej galerii sztuki
- "Za połowę ceny". Desperacki ruch Warner Bros. Discovery
Poprawki do konstytucji PRL o wieczystym sojuszu ze Związkiem Sowieckim
Co ciekawe post Hołownia opublikował 8 lutego. A to prawie rocznica uchwalenia poprawek do konstytucji PRL 10 lutego 1976 roku, w których komuniści zapisali kierowniczą rolę Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i wieczysty sojusz ze Związkiem Sowieckim.
Przeciwko poprawkom wystosowany został tzw. List 59. Ideę napisania listu otwartego wysunął Jan Olszewski w mieszkaniu Anieli Steinsbergowej podczas jednego ze spotkań opozycji demokratycznej. Tekst zredagował jego pomysłodawca oraz Jakub Karpiński i Jacek Kuroń. Po zebraniu podpisów, 5 grudnia 1975 Edward Lipiński złożył List w Kancelarii Sejmu.
Ustawa - zapora przed Polexitem zgłoszona. Poddam ją pod pierwsze głosowanie w Sejmie najpóźniej w kwietniu. Wcześniej konsultacje publiczne. Liczę na poparcie wszystkich partii.
— Szymon Hołownia (@szymon_holownia) February 8, 2025
Nie może być tak, że łatwiej wyprowadzić Polskę z Unii niż skrócić kadencję Sejmu. A dziś do…