Złe wiadomości dla Tuska. Tak Polacy ocenili służbę zdrowia po roku rządów koalicji
Polacy bardzo krytycznie o służbie zdrowia
Instytut Badań Pollster zapytał Polaków, jak oceniają sytuację w ochronie zdrowia rok po objęciu władzy przez rząd Donalda Tuska. Wyniki - mówiąc delikatnie - nie wyglądają najlepiej.
Aż 66 proc. ankietowanych odpowiedziało, że sytuację ocenia źle. Odpowiedź "dobrze" wskazało zaledwie 22 proc. "Nie ma zdania" w tej kwestii 12 proc. Polaków.
Badanie zostało zrealizowane w dniach 17-18.01.2025 roku metodą CAWI na próbie 1004 dorosłych Polaków.
- Wysłannik Trumpa ds. Ukrainy i Rosji: Zakończenie wojny zajmie miesiące
- "Zwiększony napór". Niepokojące doniesienia z granicy
- Komisja śledcza zakończyła posiedzenie. Jest wniosek o areszt dla Zbigniewa Ziobry
- Znamienny sondaż. Zjednoczona Prawica wyprzedza KO, Konfederacja na trzecim miejscu
Kolejki najdłuższe od wielu lat
Wg pomiarów fundacji Watch Health Care, w ubiegłym roku kolejki do lekarzy wydłużyły się... najbardziej od 12 lat. W październiku i listopadzie ubiegłego roku średni czas oczekiwania na pojedyncze świadczenie zdrowotne wyniósł 4,2 miesiąca, co oznacza wzrost o 0,7 miesiąca w porównaniu do 2023 r.
Przykładowo, aby wyciąć migdałki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, trzeba zaczekać do maja… 2027 r. Długie czasy oczekiwania dotyczą jednak także o wiele bardziej wrażliwych obszarów.
Od dawna choruję na serce i muszę częściej chodzić do lekarza. Do poradni kardiologicznej zapisałem się w październiku ubiegłego roku, a wizytę będę miał dopiero pod koniec listopada. To skandal, że do kardiologa będę czekał ponad rok. Najpierw umrę zanim się dostanę na wizytę z chorym sercem
– powiedział "Super Expressowi" Czesław Parafiniuk z Białej Podlaskiej.